Pielęgnica Skośnopręga

    Pielęgnice skośnopręgie to piękne sopkojne ryby, nie lubią zbytniego ruchu przed szybą akwarium o czym trzeba pamiętać. U mnie chętnie przystępują do tarła, niestety nie mam warunków do wychowywania narybku. Jedzą chętnie i wszystko, ze szczególnym smakiem wcinają każdą nową roślinkę jaką posadzę, jest to na szczęście jedyny problem z tymi rybami.
Hoduję parę, która dobrała się sama spośród 4 ryb. Niestety tą drugą parę co nieprzypadła sobie do gustu musiałem oddać do sklepu, bo została pobita w za małym zbiorniku. Teraz trochę żałuję bo w moim nowym akwarium (ok.. 200 l) myślę, że spokojnie mogło by pływać więcej tych ryb.

NIestety pielęgnice skośnopręgie, zdechły zupełnie nagle bez żadnych oznak chorobowych, jakieś trzy tygodnie po przeprowadzce. Do końca miały świetny apety, żadnych plam, ładne płetwy. Jednego dnia zdechł samiec na drugi dzień samica. Było to w upalne letnie dni, woda w akwarium miała 30 stopni ciepła, myślę że mogło je zabić moje niedbalstwo. Nie używam żadnej pompki z tlenem, zamiast tego zamontowałem dodatkowy filtr, który powoduje ruch wody przy powierzchni i dzięki temu ją dotlenia. Niestety w tych dniach oba filtry były już mocno zamulone i prawie nie działały. Myślę, że ryby udusiły się.

Główna | O Autorze  | Rybki które hodowałem | Porady  | Inne ciekawostki